برای معرفی  10 فیلم برتر دنیا با ما همراه باشید. انتخاب بهترین ها در حوزه سینما همیشه یک دغدغه ذهنی برای مخاطبان و طرفداران سینما است. انتخاب فیلم های برتر به عوامل زیاد ازجمله : کارگردانَ، نویسندگی، نحوه فیلمبرداری و ... بستگی دارد. 

انتخاب بهترین ها درحوزه سینما همیشه یک دغدغه ذهنی برای مخاطبان و طرفداران سینما است. عامل تاثیرگذار دیگر در این انتخاب امتیازاتی است که مخاطبان در سایت هایی مانند imdb  و rotten tomato  و .... می باشد. در کنار این عوامل بیشترین و تخصصی ترین عامل نظر کارشناسان درباره فیلم و جوایز کسب‌شده آن می باشد. 

با این تفاسیر ما به  10 فیلم برتر دنیا می پردازیم . شما عزیزان می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در این رابطه در قسمت پیشنهادات با ما در میان بگذارید. 

 10 فیلم برتر دنیا کدام است؟

1-رستگاری در شاوشنک 1994 (The Shawshank Redemption)

این فیلم برگرفته از داستانی با قلم استفن کینگ است . بازیگران اصلی فیلم مورگان فریمن و تیم رابینز هستند که نحوه بازی این دو نقطه قوت فیلم است . نکته جالب این فیلم نامزدی در 7 بخش جایزه اسکار بود که تقریبا جوایز رو به فیلم فارست گامپ که در بین  10 فیلم برتر دنیا نیست واگذار کرد . نکته دیگر فروش افتضاح این فیلم بوده که به سختی هزینه سخت آن را تامین کرد ولی در تلویزیون درخشش فوق العاده ای داشت و محبوب ترین فیلم تلویزیونی شد.

رستگاری در شاوشنک1994 

2-پدرخوانده 1972 (The Godfather-1)

یکی از محبوب ترین و جذاب ترین  10 فیلم برتر سینما که برای اولین بار زندگی خانواده‌ای خلافکاری را در سینما نشان داد. داستان عالی و بازیگری مارلون براندو ، آلپاچینو و گلچینی از بهترین های سینمای دنیا شاهکاری بانام پدرخوانده را خلق کرده است. کارگردان این فیلم را فرانسیس فورد کاپولا است .

3-پدرخوانده 1974-قسمت دوم (The Godfather-2)

بعد از شاهکار کاپولا در قسمت اول پدرخوانده، قسمت دوم نیز صحنه‌ی سینما را مجذوب خود کرد. هر دو فیلم کاپولا در مجلات و سایتهای مربوط به سینما امتیازات بالا را صاحب شده‌اند. داستان خانواده کورلئونه به قدری جذاب است که تا آخر داستان شما را با خود همراه می کند.

پدرخوانده 1972


4-شوالیه تاریکی 2008 (The Drak Knight)

از بهترین های قرن 21 که با فروش فوق العاده‌اش جزء بیست فیلم پرفروش دنیا محسوب می شود. کارگردان این فیلم کریستوفر نولان است که با شوالی تاریکی شهرتی جهانی یافت. بازیگران این فیلم کریستین بیل و نقش مقابل و شخصیت منفی جذاب یعنی جوکر را هیث لجر بازی کرده‌است.

5-دوازده مرد خشمگین 1957 (12 Angry Men)

یکی دیگر از  10 فیلم برتر دنیا که بیشتر اپیزود های فیلم‌برداری در یک اتاق اجرا می شود 12 مرد خشمگین است. داستان جذاب دادگاهی که حکم محکومیت پسر بچه‌ای را بخاطر قتل عمد پدر خود لغو می‌کند . در ابتدا همه موافق مجازات هستند ولی در ادامه داستان تغییر می کند. سیدنی لومت کارگردان دوازده مرد خشمگین است .

6-فهرست شیندلر 1993 (Schindler’s List) 

فهرست شیندلر اقتباسی دیدنی و غمگین از رمانی باهمین نام از توماس کنیلی است. این فیلم برنده 7 جایزه در بخش های مختلف جوایز اسکار شد. فیلم در بستر جنگ جهانی دوم با روایتی در موردی مردی که توانست جان هزاران یهودی را نجات دهد.

فهرست شیندلر1993

7-ارباب حلقه ها : بازگشت پادشاه 2003 (Lord of the Rings : Return of the King)

حتما اسم ارباب حلقه ها را نیز در لیست  10 فیلم برتر شندیده‌اید. مجموعه‌ای چند قسمتی و خیال‌انگیز که شما را وارد دنیای جدیدی از فیلم های تخیلی می کند. تنها فیلم فانتزی دریافت کننده اسکار ، 11 عنوان در بخش های متفاوت را به خود اختصاص داده‌است.

8-داستان عامه پسند 1994 (Pulp Fiction)

شاهکاری کوئنتین تارانتینو و برنده نخل طلایی جشنواره کن و نامزد بخش های مختلف در اسکار است. خط داستانی نامنظم است و روایت در هم فشرده شده‌اند. تارانتینو با زیرکی اصطلاحات و داستان های عامیانه را در فیلم خود جای داده‌است.

9-خوب، بد، زشت1997 (The Good,The Bad,The Ugly)

اولین وسترن که جزء لیست  10 فیلم برتر دنیا قرار دارد. این فیلم به خاطر موسیقی متن عالی و بازی بی‌نظیر کلینت ایستوود معروف و محبوب است.

خوب، بد، زشت 1997

10-ارباب حلقه ها : یاران حلقه 2001 (Lord of the Rings : Fellowship of the Ring)

اولین فیلم از مجموعه فیلم‌های ارباب حلقه ها به اندازه سومین قسمت آن جذاب نیست ولی هنوز بین 10 فیلم برتر حضور دارد. جذابیت بالا همراه با صحنه های باورنکردنی خلق شده در فیلم مخاطب را جذب خود می کند.

نتیجه گیری:

شاید بگویید جای فیلم‌هایی همانند باشگاه مشت‌زنی و فارست گامپ و .. خالیست . دلیل این نتیجه گیری لیست های متفاوت و در نظر گرفتن آیتم های مختلف در هر رتبه بندی می باشد. شما می‌توانید تمامی فیلم‌های این لیست و به روزترین فیلم‌های سینمای جهان را در سایت ما ببینید.