به نظر می‌رسد انرژی شیائومی ۱۲ اولترا از طرف باتری ۴۶۸۰ میلی‌آمپر ساعتی تامین می‌شود و این باتری از شارژ سیمی 150 وات و شارژ بی‌سیم ۵۰ وات هم پشتیبانی می‌کند. شیائومی قرار است بزودی از رده‌بالاترین گوشی امسال خود رونمایی کند و و حالا اطلاعات تازه‌ای درباره این گوشی فاش شده است.کانال DCS@ امروز فاش کرده است که شیائونی ۱۲ اولترا مجهز به  تراشه جدید کوالکام خواهد بود. اشاره این کانال به پردازنده اسنپدراکون ۸ نسل ۱ پلاس کوالکام است که قابلیت پشتیبانی از شارژ سریع ۱۵۰ وات را دارد.


از آنجاییکه این تراشه هنوز بطور کامل معرفی نشده است احتمال می‌رود شیائومی ۱۲ اولترا اولین هندستی باشد که به آن مجهز خواهد شد. انتظار می‌رود این گوشی در خرداد ماه 1401 معرفی بشود.


گفته می‌شود شیائومی ۱۲ اولترا حدود ۲ ماه دیگر به دست کاربران چینی می‌رسد.  برخلاف نسل قبلی که توسط سامسونگ تولید می‌شود، کوالکام ساخت این تراشه را به شرکت تایوانی TSMC محول کرده است. ظاهرا فرایند ساخت سامسونگ نتوانسته نظر کوالکام را جلب کند و این شرکت هم تصمیم گرفته ساخت مدل پلاس تراشه‌ی پرچم‌دار خود را به شرکت تایوانی TSMC محول کند. گفته می‌شود اسنپدراگون ۸ نسل ۱ به دلیل مشکلاتی نظیر داغ شدن بیش از حد و افزایش مصرف انرژی با اعتراض سازندگان گوشی‌های هوشمند روبرو شده است.