اپل در برنامه جدید خود قصد دارد اتصال ماهواره ای را به آیفون 14 و نسل بعدی اپل واچ معرفی کند. این بدان معناست که کاربران همچنان می‌توانند از iPhone یا Apple Watch برای ارسال پیام‌های متنی اضطراری و عملکردهای SOS بدون اتصال به شبکه اپراتور استفاده کنند. اگرچه سال گذشته اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه اپل ارتباطات ماهواره‌ای مدار پایین LEO یا عملکردهای اتصال ماهواره‌ای را در آیفون جدید راه‌اندازی می‌کند، اما نیازی به استفاده از اپراتور ندارد. در عوض، اطلاعات را از طریق شبکه ماهواره ای به مخاطبین اضطراری ارسال می کند. این می تواند توانایی کاربران آیفون را برای درخواست کمک در مکان های دور از شهر و خلوت بهبود بخشد. در واقع حتی می تواند در لحظات حساس نقش نجات دهنده ای داشته باشد.

سری آیفون 14 اواخر سال جاری وارد بازار خواهد شد.مخالفت کاربران با IPHONE 14 ماهواره ای

با این حال، برخی از کاربران معتقدند که این یک نوآوری نیست که اپل باید روی آن کار کند. این آپشن جدید باعث میشود که قیمت آیفون 14 بالا برود. در واقع، برای کاربران عادی گوشی های هوشمند، واقعاً نیازی به چنین ویژگی وجود ندارد. به همین دلیل است که ارزش آن را ندارد که برای ویژگی‌ که به آن نیاز ندارید، بیشتر بپردازید.(سخن کاربران)

علاوه بر این، نگرانی‌هایی در مورد تأثیر عمر باتری این ویژگی نیز وجود دارد. اینکه آیا استفاده از ارتباطات ماهواره ای در آیفون باعث خالی شدن باتری می شود یا خیر، باید دید. همچنین نگرانی هایی وجود دارد که ارتباطات ماهواره ای حفره های بیشتری را برای هکرها ایجاد کند. بنابراین، برخی از کاربران برای کاهش خطر نشت و همچنین کاهش قیمت دستگاه به اپل پیشنهاد می کنند که این ویژگی را لغو کند.
در یک ماجراجوی فضای باز یا گردش علمی مرتبط با طبیعت ، یک تلفن ماهواره ای اختصاصی ایده بدی نخواهد بود. البته اپل هیچ چیز دیگری در مورد این ویژگی فاش نکرده است. با این وجود، بلومبرگ ادعا می کند که راه اندازی این ویژگی ممکن است در مناطق مختلف متفاوت باشد. این به دلیل قوانین مختلف در مناطق مختلف است، به این معنی که این ویژگی ممکن است در هر منطقه از جهان در دسترس نباشد.