هواکش بین کانالی

فن بین کانالی جهت هوارسانی یا تخلیه هوا در محیط های مختلف استفاده می گردد و به دلیل اینکه فضای کمی را اشغال می کند و کارایی بالای دارد بسیار پر طرفدار می باشد.این فن در مقایسه با جت فن، فشار استاتیکی بالایی ندارد و مناسب برای انواع محیط های صنعتی می باشند.این فن ها بین کانال ها قرار گرفته وامکان تنظیم برای آنها وجود دارد و دارای مدل های گوناگونی می باشند که باتوجه به مقدار دبی مورد نیاز طراحی و تولید می گردند. ظرفیت آنها از 270 متر مکعب در ساعت تا 70.000 متر مکعب در ساعت و یا بالاتر، بنا به خواسته مشتری ساخته می شود . 

هواکش بین کانالی  مطابق استانداردهای اروپایی و مطابق با آخرین کیفیت تکنولوژی روز دنیا ساخته شده و دارای بالاترین راندمان با کمترین سطح صدای ممکن می‌باشد. موارد استفاده فن بین کانالی در سیستم های مکش دود و هودهای صنعتی ، رستوران ها و هتل ها، برج های تجاری و اداری و ساختمان ها استخر ها حمام ها و سرویس های بهداشتی و غیره می باشد. 

هواکش بین کانالی که همان هواکش سانتریفوژ بین کانالی می باشد، از نظر کارایی هم به عنوان دمنده یا بلوئر و هم به عنوان مکنده یا اگزاست فن مورد استفاده قرار می گیرد. 

برای کنترل مکش هوا می توان از دیمر یا اینورتر استفاد نمود و برای تنظیم هواکش و سهولت در روشن و خاموش کردن آن نیز می توان ریموت کنترلی روی دستگاه نصب نمود.

انواع هواکش بین کانالی تولید شرکت دمنده

-هواکش‌ بین کانالی دایره ای

-هواکش‌ بین کانالی مستطیلی

در مواردی که فضا و امکان استفاده ازسانتریفوژ با آکسیال نمی‌باشد هواکش های بین کانالی مورد استفاده قرار می‌گیرند و با هوادهی‌های متفاوت مطابق با نیاز مشتری قابل ساخت می‌باشند.

مشخصات فنی و ساختاری هواکش بین کانالی

-قابلیت استفاده فن سانتریفوژ کانالی برای محیطهای اسیدی ، حرارت و رطوبت بالا

-پروانه دارای بالانس کامل استاتیکی و دینامیکی و در مدل بکوارد و در سایزهای مختلف از قطر 100 الی 400 میلیمتر. 

پروانه مولتی وینگ  9 پره ، 5 پره دانمارکی،  با قابلیت تنظیم زاویه، از جنس پلی آمید الیاف دار یا آلومینیوم تشکیل شده است، امکان ساخت پروانه از استیل یا پلاستیک نیز وجود دارد.    

-جهت تخلیه هوا و یا هوارسانی در کانالهای طویل  مورد استفاده قرار می گیرند.

-الکتروموتور الکتروموتورهای بکار رفته دراین هواکش های سانتریفوژ اکثرا از نوع الکتروموتورهای معتبر اروپایی بوده. دارای کلاس حرارتی F و کلاس محافظتی IP 54 ( در برخی توان ها IP 55 ) و از نوع صنعتی می باشد.برای محیط های خاص، قابلیت نصب انواع الکتروموتورهای ضد انفجار، ضد جرقه و ضد احتراق بر روی فن وجود دارد.

-سیستم انتقال قدرت سیستم انتقال قدرت در هواکش های سانتریفوژ بین کانالی به دو صورت اتصال مستقیم (Direct Drive) و اتصال تسمه پولی (Belt Drive)  می باشد که با توجه به شرایط درخواستی قابل تولید می باشند.

-فشار استاتیک از 50 الی 500 پاسکال با توجه به سایز هواکش

-دبی (ظرفیت هوادهی ) از 270 الی 7000 مترمکعب بر ساعت با توجه به سایز هواکش

-جنس هواکش جنس ورق بکار رفته در این هواکش ها ازورق فولادی (st-37) یا ورق گالوانیزه و پی وی سی (PVC). برای ایجاد ایمنی بیشتر، می توان یک گارد محافظ در قسمت جلو و پشت فن، تعبیه کرد.

ویژگی های فن بین کانالی

1. ایجاد کمترین صدا ( در صورت سفارش به صورت بی صدا نیز تولید می گردد)

2. سهولت در نصب

3. اشغال فضای بسیار کم

4. صرفه جویی در مصرف انرژی همراه با راندمان کاری بالا

5. طول عمر کاری بالا

6. هزینه نصب و خدمات پس از فروش مناسب

7. ظرفیت تخلیه بالا

جدول مشخصات فنی:

دسته‌بندی